Β' ΕΠΣΗ - Β' ΟΜΙΛΟΣ - Εκτός έδρας ήττα η Πυργιώτισσα με σκορ 2-1 από την Δαμάστα

19.11.2017

Αν και αρχικά προηγήθηκε στο σκορ, η Πυργιώτισσα δεν μπόρεσε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα από την εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Δαμάστα, καθώς έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα δέχτηκε δεύτερο γκολ, γνωρίζοντας έτσι την ήττα με σκορ 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση καταφέρνοντας μάλιστα να προηγηθούν στον 31΄ με τον Κιόσια να σημειώνει το 0-1, όμως ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου 45λέπτου οι γηπεδούχοι βρήκαν απάντηση με τον Γεωργαλά να ισοφαρίζει σε 1-1.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 71΄ η Πυργιώτισσα  έμεινε με δέκα παίχτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Λενιδάκη, γεγονός που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες της ομάδας του Τυμπακίου που υποστήριξε ότι η απόφαση του διαιτητή  κ. Καρατζά ήταν αυστηρή.
Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν περισσότερο να διατηρήσουν την ισοπαλία, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 84΄ να πάρουν τη νίκη με τον Μαλλιωτάκη να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

ΔΑΜΑΣΤΑ: Κάββαλος, Γκούφας (80’ Μαλλιωτάκης), Σερλιδάκης, Σαρρής, Τσάφκα, Θ. Χριστοδουλάκης (71’ Ρουμπάκης), Μίχος (90’ Περάκης), Γεωργαλάς, Ντίνος, Δαργαντής, Ζαχαριουδάκης (62’ Πατεράκης).

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Γρηγοράκης, Στρατιδάκης, Μπέρμπερι, Μανουσάκης, Σχοιναράκης, Χριστοδουλάκης (49’ Σημαιάκης), Άλα, Γαργανουράκης (89’ Χαζίζι), Λενιδάκης, Τσιμπλακάκης (57’ Γκινίκα), Κιόσια.