Α1 ΕΠΣΗ - Εντός έδρας ήττα από τον Γιούχτα με 0-3 η ΑΕ Μοιρών που έχει έντονα παράπονα

08.10.2017

Εντός έδρας ήττα με σκορ 0-3 γνώρισε στο Δημοτικό Στάδιο Μοιρών «Μανώλης Στεφανουδάκης» από τον Γιούχτα η ΑΕ Μοιρών η οποία διαμαρτυρήθηκε έντονα για τις αποφάσεις του διαιτητικού τρίου.
Με δύο γκολ του Ζανελάρη (ένα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη) ο Γιούχτας πήρε το προβάδισμα με 0-2.
Λίγα λεπτά αργότερα, η ΑΕ Μοιρών έμεινε με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Κιόρι, για να έρθει λίγο πριν την  ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Σπύρου να διαμορφώσει το τελικό 0-3.
Η ΑΕ Μοιρών διαμαρτύρεται έντονα κυρίως για τα δύο από τα τρία γκολ των φιλοξενούμενων τα οποία όπως υποστήριξαν, προήλθαν από θέσεις οφσάιντ.

ΑΕ Μοιρών: Σωπασής, Ιερωνυμάκης Κ., Κουτσάκης, Καλεμάκης(85’ Μπιμπάκης), Αριστεινίδης, Κιόρι, Τσαΐνης(70 Προβιδάκης), Μόντι, Ποτηράκης, Κεφάκης(80’ Ηλιάκης), Φραγκιαδάκης(60’ Μασέλης)

Γιούχτας: Μυλωνάκης, Κασσωτάκης, Παχάκης, Νικηφόρος, Κεφαλούκος, Μπιρμπίρης, Μαυρομάτης(60’ Τζουβάρας), Καστελλιανάκης(80’ Σπύρου), Ζανελάρης(85’ Μηλιαράκης), Ανωγειανάκης, Μαρκάκης(70’ Μανουσάκης)