Α1 ΕΠΣΗ - Σημαντική εκτός έδρας νίκη ο ΑΟ Τυμπακίου με 1-2 επί της Γόρτυνας

08.10.2017

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΑΟ Τυμπακίου στο γήπεδο των Αγίων Δέκα, επικρατώντας με σκορ 1-2 της Γόρτυνας, για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και δημιούργησαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, όπως ευκαιρία για να πετύχουν γκολ είχαν και οι γηπεδούχοι, χωρίς ωστόσο να μπορέσει κάποια ομάδα να φτάσει στο γκολ.
Στην επανάληψη, ο ΑΟΤ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 55΄ με τον Κορεόνε, για να έρθει η απάντηση της Γόρτυνας λίγα λεπτά μετά με τον Κεφάκη να ισοφαρίζει σε 1-1.
Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 75΄ οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν το προβάδισμα με τον Κορεόνε και πάλι να «βρίσκει» δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2, χαρίζοντας έτσι τους τρείς βαθμούς της νίκης στην ομάδα του Τυμπακίου.

Γόρτυς: Ανδρικάκης, Ξαγοραράκης, Μπαλωμένος, Αεράκης(67’ λ.τ. Μικέλ), Αντουράκης, Κοκολάκης(70’ λ.τ. Κοζυράκης), Κεφάκης, Φανουράκης, Μπατούνας, Μαθιουδάκης, Μηναδάκης(85’ Αραβιστάνης)

ΑΟ Τυμπακίου: Σπανός, Γιαννακάκης(70’ Μαρακομιχελάκης), Τριάντης, Αναγνωστάκης, Κορεόνε, Χαλκιαδάκης, Κουρουθιανάκης, Κουτεντάκης(60’ λ.τ. Σαβοιδάκης), Πολυχρονάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Χριστοδουλάκης Ι.(85’ Μαραγκάκης)