Α1 ΕΠΣΗ - Ισόπαλος 1-1 ο Ζαρός με ΑΕΚ

08.10.2017

Ισόπαλος με σκορ 1-1 ήρθε ο Ζαρός στον εντός έδρας αγώνα του με την ΑΕ Κατσαμπά που έγινε στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ, «ξεμπερδεύοντας» έτσι από την αρνητική του βαθμολογία (είχε ποινή -2 βαθμών).
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση, δημιούργησαν φάσεις ωστόσο όμως δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν ούτε τις δυο πιο σημαντικές του 41΄ και 44΄ σε προσπάθειες των Κοζυράκη-Μεταξάκη, τις οποίες εξουδετέρωσε ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.
Στην επανάληψη, η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί στο 65΄ με τον Καουκάκη, για να έρθει εν τέλει στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μεταξάκης να διαμορφώσει το τελικό 1-1, χαρίζοντας έτσι τον βαθμό στον Ζαρό.

Ζαρός: Μήτρου, Πολυμερίδης Γ., Κοζυράκης, Χελά, Γενιτσαρίδης, Κλαπάκης(71′ Παραθύρας), Φραγκιαδουλάκης, Λιοδάκης(79′ Αλμπαντάκης), Μεταξάκης Α., Λογοθέτης, Ρομπάκης

ΑΕΚ: Μαστορίδης, Ανδρεαδάκης, Φραγκιαδάκης, Ευαγγελόπουλος, Ντελία, Καραφωτιάς Τακ., Καραφωτιάς Τολ., Καουκάκης(90’ Μαραγκάκης), Ζηρδέλης(70’ λ.τ. Αργύρης), Ποντίκαλης(85’ Αφενδόπουλος), Καρανδινός(75’ Σημιανάκης)