Α1 ΕΠΣΗ - Ισόπαλη 3-3 η Φαιστός με Λίντο στους Βώρους

08.10.2017

Ύστερα από ένα καλό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Βώρρων, η Φαιστός ήρεθ ισόπαλη με σκορ 3-3 απέναντι στο Λίντο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 10’ με τον Κάββαλο να σημειώνει με σουτ το 0-1, για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα η απάντηση των γηπεδούχων με τον Γιώργο Παπαδάκη να ισοφαρίζει σε 1-1.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Χαλκιαδάκη 2-1, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν 2-2 με τον Χριστοφή.
Στο 82΄ ο Γιώργος Παπαδάκης πέτυχε το 3-2 για την Φαιστό, ωστόσο το Λίντο βρήκε λύση στο 90΄ με τον Δημήτρη Σκύλο να διαμορφώνει το τελικό 3-3.
Να σημειωθεί, ότι οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίχτες λόγω αποβολής στο 87΄ του Γιώργου Παπαδάκη.

Φαιστός: Μαστραντωνάκης, Παπαδάκης Σ., Καραμανιτάκης, Κουτσάκης(46′ Σκαντζάκης), Παπαδάκης Γ., Χαλκιαδάκης(86′ Φραγκιαδάκης), Παπαδάκης Α., Ναβροζίδης, Αργύρης, Γκερεδάκης, Τσακιρίδης(46′ Καραλάκης)

Λίντο: Σηφάκης, Δροσάτος, Σκύλο, Κάββαλος, Πύλιος, Σαραφαλντίν, Κεφαλούκος, Ψαλιδάκης(71′ Χαϊνάκης), Νικηφόρος, Ψαρράς(90′ Αλεξάκης), Βουρδάκης(46′ Χριστοφής)