Α1 ΕΠΣΗ - Εκτός έδρας ήττα η Φαιστός με 3-0 από τον Γιούχτα

26.11.2017

Εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η Φαιστός από τον Γιούχτα για την 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29’ με τον Γιάννη Ζανελάρη, για να έρθει στην αρχή της επανάληψης ο Κασσωτάκης να σημειώσει το 2-0.
Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Κασσωτάκη, με τον διαιτητής του αγώνα Νίκο Σπινάκη και τους βοηθούς του να εισπράττουν εντονότατες διαμαρτυρίες με αποτέλεσμα να διακόψουν για λίγα λεπτά το παιχνίδι και να αποσύρονται στα αποδυτήρια.
Αφού ηρέμησαν τα πνεύματα, το παιχνίδι συνεχίστηκε, με τους γηπεδούχους να «σφραγιζουν» τη νίκη στο 80΄ με τον Λάμπρο Κεφαλούκο να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Μαργαρίτης, Κασσωτάκης, Παχάκης, Σεληνιωτάκης, Νικηφόρος, Κεφαλούκος(80’ Βαρδής), Μαρκάκης(60’ Μανουσάκης), Ανωγειανάκης, Ζανελάρης(70’ Σπύρου), Καστελλιανάκης(75’ Σφυρογιαννάκης), Μαυρομάτης

ΦΑΙΣΤΟΣ: Δημητριάδης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Σ., Ντρέκα, Αργύρης, Παπαδάκης Γ., Τζωρτζακάκης, Κουτσάκης, Ταβερναράκης, Γκερεδάκης, Χαλκιαδάκης(85′ Ανδρουλάκης)