Α1 ΕΠΣΗ - Ισόπαλο 0-0 το γειτονικό ντέρμπι ΑΟ Τυμπακίου - Γόρτυνα

04.03.2018

Ισόπαλο χωρίς γκολ, 0-0, έληξε το γειτονικό ντέρμπι που έγινε στο γήπεδο του Τυμπακίου ανάμεσα στον ΑΟ Τυμπακίου και την Γόρτυνα για την 21η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε παιχνίδι περισσότερο κέντρου, με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και να δημιουργούν δύο καλές ευκαιρίες στο 34΄ με κεφαλιά του Μαρακομιχελάκη να καταλήγει άουτ και δυο λεπτά αργότερα με τον Κορεόνε να επιχειρεί σουτ το οποίο έφυγε επίσης άουτ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο και είχαν ευκαιρίες με τους Γιαννακάκη, Παπαδάκη, Χριστοδουλάκη Γιώργο και  Μαρακομιχελάκη, χωρίς ωστόσο να εκμεταλλευτούν κάποια από αυτές και να φτάσουν στο γκολ.
Από την άλλη πλευρά η Γόρτυνα έριξε το βάρος περισσότερο στην άμυνά της και κατάφερε να διατηρήσει το 0-0 αποσπώντας έτσι ένα σημαντικό βαθμό για τη συνέχεια.

ΑΟ Τυμπακίου: Χαραλαμπάκης, Γιαννακάκης, Χριστοδουλάκης Γιω., Χαλκιαδάκης, Τριάντης, Κουρουθιανάκης, Φλορένς, Χριστοδουλάκης Για. (65' Σκουτέλης), Αναγνωστάκης, Κοροέννε (70' Παπαδάκης), Πολυχρονάκης (81' Μαρακομιχελάκης)

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Αντουράκης, Ξαγοραράκης, Μπαλωμένος, Κωστάκης, Κοκολάκης, Κεφάκης (87' Κοζυράκης), Φανουράκης (87' Χουδετσανάκης), Νικηταράς (70' Δημήτρης), Μπέης (61' Μπαντούνας), Μηναδάκης