Α1 ΕΠΣΗ - Επέστρεψε στις νίκες η Αγία Βαρβάρα

04.03.2018

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Αγία Βαρβάρα καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 του Δία για την 20η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Αγία Βαρβάρα είχε πολλές ευκαιρίες ωστόσο δεν ήταν εύστοχη στην τελική προσπάθεια, απέναντι στον αξιόμαχο Δία που διατήρησε το μηδέν στην άμυνα στο εν λόγω διάστημα της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη, η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 62΄ με τον Δ. Κοζορώνη, για να έρθει δυό λεπτά αργότερα ο Ν. Κοζορώνης να σημειώσει το 2-0 και στο 84΄ ο Μαγάκης για τους φιλοξενούμενους να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Δαμιανάκης, Φωτάκης, Κοζορώνης Δ., Αρνίταλης, Ζαχαριουδάκης, Ζάταρας, Κοζορώνης Ν., Κασσωτάκης, Μανωλακάκης, Πρίφτης, Τσερεβελάκης

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Μαράκης, Σάλιακας, Μπορμπουδάκης, Γούργουλας, Ξεζωνάκης, Μαγάκης, Καραβελάκης, Μούτσι, Τσιριντάνης, Μαγκαβουράκης