Α2 ΕΠΣΗ - Σημαντική νίκη ο Ρούβας επικρατώντας με 1-3 του ΕΓΟΗ στην Βαγιά

25.02.2018

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Ρούβας επικρατώντας με 1-3 του ΕΓΟΗ στο γήπεδο της Βαγιάς για την 19η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 10΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαλκιαδάκη, για να προσπαθήσουν οι γηπεδούχοι να απαντήσουν στο 32΄ με την ενέργεια του Τσαρσιταλίδη να καταλήγει στο δοκάρι.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στην επανάληψη να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, όταν μετά από σουτ του Παπακώστα Δ. στο 64΄ και προσωρινή απόκρουση του Χαραλαμπάκη, ο Παπακώστας Γ. στην επαναφορά με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-2.

Με την συμπλήρωση 70ο λεπτών ο Μανιαδάκης έκανε με κεφαλιά το 0-3 (δεχόμενος λόγω του τρόπου πανηγυρισμού την δεύτερη κίτρινη κάρτα και την αποβολή, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες).
Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με τον Ντινελάρη να διαμορφώνει στο 86΄ το τελικό 1-3.
Να σημειωθεί ότι ο Ρούβας είχε δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χαλκιαδάκη.

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Παρασύρης, Καρυπίδης (75' Κορνελάκης), Σκορδίλης, Κυριακάκης (68' Λαγογιάννης), Στιέφνι, Αουγκλέν, Περισυνάκης, Σταυρακάκης (77' Ντινελάρι), Τσαρσιταλίδης, Λικάι (84' Κεφαλογιάννης)

ΡΟΥΒΑΣ: Παγώνης, Πρίφτης (90' Κούκακης), Προκοπάκης, Τερζίδης, Μανιαδάκης Κόκκινη 70', Χαλκιαδάκης, Νικάκης, Ξημεράκης (5' λτ. Παπακώστας Γ.), Πρινιανάκης (61' Παπακώστας Δ.), Καρανδινός (80' Μαστραχάς)