Α2 ΕΠΣΗ - Ισόπαλο 1-1 το παιχνίδι Νέοι Ηροδότου – Αγία Βαρβάρα στο γήπεδο "Γ. Σκουρέλλος"

25.02.2018

Ισόπαλο χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο γήπεδο "Γ. Σκουρέλλος" ανάμεσα στους Νέους Ηροδότου και την Αγία Βαρβάρα με 1-1.

Όλη η ιστορία γράφτηκε στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο σημειώθηκαν και τα δύο τέρματα που έκριναν την αναμέτρηση.

Το σκορ άνοιξε για την Αγία Βαρβάρα ο Νίκος Κοζορώνης στο 39ο λεπτό με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή και πλάγια θέση, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του Νίκου Φανουράκη.

Οι Νέοι Ηροδότου ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ζωνάκη στο 47ο λεπτό να κάνει την ατομική ενέργεια και να πλασάρει σωστά για το 1-1.

Στην επανάληψη, το συγκρότημα του Γιώργου Χατζηδιαμαντή έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Καπανταϊδάκη, με τον  έμπειρο άσσο να δέχεται δύο κίτρινες σε μια φάση για διαμαρτυρία!

Από εκεί και μέχρι το φινάλε, η Αγία Βαρβάρα είχε την απόλυτη υπεροχή χάνοντας πολλές και σημαντικές ευκαιρίες με κυριότερη όλων το δοκάρι του Ζαχαριουδάκη στο 80ο λεπτό, με τους Νέους Ηροδότου να αντέχουν και να παίρνουν έναν πολύ σημαντικό βαθμό για την μάχη της παραμονής που δίνουν.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ: Ζερβός, Χιωτάκης, Μπλεδάκης, Ντραγκότι (60' Ανδρινάκης), Βασιλάκης, Μαυράκης (67' Κεφαλάς), Ζωνάκης, Καπανταϊδάκης, Χωματάς (46' Τσισμελής), Ζαχαριουδάκης (80' Τζενάκης), Γκίνη

ΑΓΙΑ ΒΑΡΑΒΡΑ: Δαμιανάκης, Φωτάκης, Δασκαλάκης (75' Ζάτταρας), Αρνίταλης, Ζαχαριουδάκης, Πακιουφάκης (15' λτ. Πρίφτης), Κασσωτάκης, Κοζορώνης Δ., Κοζορώνης Ν., Τσερεβελάκης, Μανωλακάκης (55' Σχοιναράκης)