Α2 ΕΠΣΗ - Ήττα με σκορ 5-3 γνώρισε το Ασήμι στο "Νίκος Καζαντζάκης", από τους Νέους Εργοτέλη

03.03.2018

Ύστερα από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ που έγινε στο "Νίκος Καζαντζάκης", το Ασήμι αν και αρχικά είχε προηγηθεί 0-1, ενώ όταν στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3, τελικά δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα από την αναμέτρηση, καθώς γνώρισε την ήττα  με 5-3 από τους «επίμονους» Νέους Εργοτέλη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15΄ με τον Χαλκιαδάκη, για να έρθει η απάντηση των Νέων Εργοτέλη στο 18΄ με τον Ζαριανό στην καταγωγή Αλεξάκη να ισοφαρίζει σε 1-1.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και στο 30΄ κατάφεραν να προηγηθούν με τον Καπουράνη, για να έρθει ο ίδιος παίχτης στο 45΄ να σημειώσει το 3-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 49΄ μείωσαν το σκορ με πλασέ του Χαλκιαδάκη σε 3-2, για να έρθει ο ίδιος παίχτης στο 55΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να ισοφαρίσει σε 3-3.
Από εκεί και μετά, οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να διεκδικήσουν τη νίκη, κάτι που κατάφεραν στη συνέχεια παίρνοντας ξανά το προβάδισμα στο 85΄ με τον Παπαδάκη να κάνει το 4-3, για να έρθει στο 93΄ ο ίδιος παίχτης να διαμορφώσει το τελικό 5-3.

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Καρνής, Στεφανάκης (57΄ Βενεράκης), Μουντράκης Ι. (57΄ Μπερνίκου), Θεοδωράκης, Καλογεράκης, Χαλκιαδάκης (59΄ Πάγια), Σταματάκης (65΄ Χαριτάκης), Αλεξάκης, Φαζάκης, Καπουράνης, Παπαδάκης

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Τζαφέρι (68΄ Βελόγλου), Κουτεντάκης, Παξιμαδάς (90΄ Μπαφάκης), Χατζηπαυλίδης, Αντωνάκης, Βαρδάκης (87΄ Χατζηκωνσταντίνου), Χατζάκης, Χαλκιαδάκης, Κρουσταλάκης, Στρατάκης (46΄ Μουντράκης Ι.).