Β' ΕΠΣΗ - Ά ΟΜΙΛΟΣ - Ισόπαλοι 1-1 Νέοι Ηροδότου και Αγία Βαρβάρα στη Νέα Αλικαρνασσό

12.11.2016

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 ήρθαν Νέοι Ηροδότου και Αγία Βαρβάρα στη Νέα Αλικαρνασσό, για την 10η αγωνιστική της Α2  ΕΠΣΗ.
Ιδανικά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι το παιχνίδι καθώς κατάφεραν μόλις στο 1΄ να προηγηθούν με τον Σπύρου να σημειώνει με ωραίο σουτ το 1-0, για να απαντήσεουν οι φιλοξενούμενοι με καλή ευκαιρία στο 5΄ με τον Μαθιουδάκη.
Οι γηπεδούχοι απείλησαν εκ νέου στο 16΄ όταν ο Σπύρου  εκτέλεσε κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, το οποίο εξουδετέρωσε αρχικά ο Δαμιανάκης και στην επαναφορά ο Τζουβάρας επιχείρησε σουτ με τους αμυντικούς να διώχνουν προσωρινά πριν η  μπάλα περάσει την γραμμή, για να έρθει στη συνέχεια ο Κριτσωτάκης να κάνει σουτ το οποίο απέκρουσε ο γκολκίπερ της Αγίας Βαρβάρας.
Στο 31’ το σουτ του Γκίνη έφυγε άουτ, για να έρθει η ισοφάριση στο 40΄ όταν ύστερα από κλέψιμο του Μαθιουδάκη ο Πρίφτης με κοντινή προβολή έκανε το 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, οι Νέοι Ηροδότου έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 75’, όταν μετά από γέμισμα του Κορνελάκη στην περιοχή, ο Τζουβάρας σούταρε με τον Δαμιανάκη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ, για να έρθει στο επόμενο λεπτό η απάντηση των φιλοξενούμενων με τον Κοζορώνη να τροφοδοτεί τον Δασκαλάκη ο οποίος όμως δεν ολοκλήρωσε όπως θα ήθελε την προσπάθεια του, για να μείνει έτσι το ήδη διαμορφωμένο από το πρώτο ημίχρονο 1-1, το οποίο έδωσε από ένα βαθμό σε κάθε ομάδα.

Νέοι Ηροδότου: Ζαϊμάκης, Κριτσωτάκης, Μπορμπουδάκης, Ντραγκότι, Μπλεδάκης, Τζουβάρας, Σπύρου, Θεοδωράκης (77’ Κυπριωτάκης), Μουρτζάκης (55’ Κλινάκης), Γκίνης, Τζενάκης (67’ Κορνελάκης)

Αγία Βαρβάρα: Δαμιανάκης, Καρακωνσταντάκης (58’ Σχοιναράκης Ζ.), Μαλλιάκας, Τσούλος, Χουστουλάκης, Πακιουφάκης, Κοζορώνης Ν. (90 +1 Φωτάκης), Μαθιουδάκης, Μανωλακάκης (81’ Τζορακολευτεράκης), Δασκαλάκης, Πρίφτης